Servis automatickej prevodovky je najzanedbávanejším úkonom autorizovaných i nezávislých dielní.

Nie je to len vysokou obstarávacou cenou technického vybavenia pre výmenu oleja a preplach automatu, ale aj všeobecným presvedčením o doživotnej olejovej náplni automatických prevodoviek.

Tie sa však bez servisu môžu ľahko dožiť len 200 000 km, pri ktorých sa v zanedbanom citlivom systéme hydrauliky, elektroniky a mechaniky objavia zásadné závady vedúce k nákladným opravám. Skúsenosti hovoria jasne. DSG prevodovky si vyžadujú výmenu oleja už po 60 000 km, ostatné systémy nanajvýš po 100 000 km. S pribúdajúcim vekom prevodovky alebo pri kúpe ojazdeného auta je vhodné servisné interval skracovať na 40 000 až 60 000 km, v prípade vozidiel s nadmerne zaťažovanou prevodovkou len 30 000 km. Bežný servisný interval predpísaný výrobcom automatickej prevodovky je 60 000 km.

Vychádzajúc s pravidelne aktualizovanej databázy plniacich množstiev a špecifík oleja predpísaných podľa výrobcu Vám v Dobrom Autoserivse zariadime profesionálny preplach spojený s kompletným prečistením celého ovládacieho a chladiaceho okruhu automatickej prevodovky v priebehu 3 – 5 hodín. Strojový preplach automatickej prevodovky stojí od 150,- Euro plus olej a filter.
Je potrebné rátať množstvo oleja prázdnej prevodovky vrátane hydromeniča, plus dva litre oleja navyše, aby bol preplach vykonaný dôkladne.
V rámci preplachu odporúčame použitie chémie do starého oleja, na uvoľnenie všetkých usadenín v prevodovke, hydromeniči aj mechatronike prevodovky. Chémiu aplikujeme pred výmenou do starého oleja v prevodovke a necháme ho hodinu pôsobiť počas práce prevodovky. Následne je vykonaný preplach prevodovky. Cena chémie je 20,- Euro.
Rovnako odporúčame do nového oleja aplikáciu kondicionéru na vylepšenie funkčnosti, hlavne mechatroniky. Cena chémie je 20,- Euro.
Na záver vykonáme základné nastavenia automatickej prevodovky a skúšobnú jazdu s vozidlom.